„ZŁOTA JESIEŃ SENIORA” już za nami.

„ZŁOTA JESIEŃ SENIORA” już za nami.

Już po raz trzeci w dniu 13 września br.  odbyła się „ZŁOTA JESIEŃ SENIORA”. W tym roku z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości Złaz był pod hasłem „Seniorzy dla niepodległej”.  Ze względu na okoliczność i wyjątkowy rok – każdy uczestnik proszony był o posiadanie elementów stroju w kolorach biało-czerwonych. Organizatorami Złazu był Zarząd Oddziału PTTK  „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej, Polski Związek Emerytów Rencistów  i Inwalidów Zarząd Oddziału Okręgowego w  Bielsku-Białej, a współorganizatorem była Rada Seniorów Miasta Bielsko-Białej.
Seniorzy, członkowie PTTK  „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej  i członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddziału Okręgowego w Bielsku- Białej w ilości ponad 150 osób przyjechali autokarami do centrum Mesznej, a następnie pod opieką kierowników drużyn udali się spacerem pod górę szlakiem turystycznym i spotkali się na mecie w Chacie na Groniu.
Celem głównym organizowanych Złazów dla seniorów jest kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu przez  seniorów oraz propagowanie zasobów przyrodniczych na trasach turystycznych i integracja środowisk senioralnych. Cele jak zawsze zostały zrealizowane także dzięki pięknej, słonecznej pogodzie, która towarzyszyła zebranym przez cały dzień.
Seniorzy podziwiając widoki z góry, śpiewając pieśni patriotyczne bawili się wspaniale.
Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał w biało – czerwonej barwie Znaczek jubileuszowy.
W samo południe Prezes Oddziału PTTK / Komandor Złazu,  Lucyna Bardel  przywitała zebranych.
W imieniu Zarządu Okręgowego  PZER i I przywitał zebranych Andrzej Dutka / V-ce Komandor Złazu.  Odczytał list skierowany do uczestników spotkania przez nieobecnego Przewodniczącego Zarządu Oddziału Okręgowego Janusza Gembali, który przesłał list i życzenia wszystkim uczestnikom pisząc między innymi: „Dzisiejszy Złaz z metą w uroczym miejscu, na zboczach w Mesznej w zwanej „Chacie na Groniu” to znowu coś nowego i wzbogacającego naszą wiedzę o Beskidzie. Tak się bowiem czasem składa, że odkrywamy ciekawe miejsca, które leżą tuż niedaleko naszego miejsca bytowania. Życzę uczestnikom Złazu dużo miłych wrażeń z pobytu na zboczach Mesznej a współorganizatorom z Oddziału „Podbeskidzie” i osobiście Pani Lucynie Bardel gratuluję trafnego wyboru trasy wędrówki i samej mety Złazu. Jesteśmy pełni uznania dla naszej współpracy i oby tak dalej. Z mety dzisiejszego Złazu podziwiać możemy piękno Beskidzkiej Krainy i snuć najlepsze myśli aby próbować ją zdobywać nawet w podeszłym wieku. Życzę wszystkim uczestnikom doznania jak najznakomitszych wspomnień i obecności na naszych złazach i innych imprezach turystycznych. Napojeni duchowo i pełni zadowolenia bawcie się jak zawsze zapamiętale i wracajcie szczęśliwi do waszych domów. Do naszego wiosennego Złazu Seniora już w 2019 roku. Hej!! Myślami jestem z Wami!
Gościem honorowym Złazu był Wiceprzewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego PZER i I Pan Franciszek Gąsiorek, który wręczył Pani Lucynie Bardel kwiaty i puchar w podziękowaniu i uznaniu zasług w krzewieniu idei Jesiennego Złazu Seniorów.
Uczestników Złazu przywitała także Elżbieta Rosińska, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Bielska -Białej.
Impreza współfinansowana jest przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej w ramach projektu „AKTYWNI SENIORZY”.

Tekst: Teresa Opyrchał

Zapraszamy na stronę portalu „Gwiazdka Cieszyńska” o III Złazie „Złota Jesień Seniora” z metą w „Chacie na Groniu”: (pełna galeria foto jest pod drugim linkiem):

Wszystkie zdjęcia są na dysku zewnętrznym tutaj:

Zachęcamy do przekazania informacji wraz z adresami  innym.

Pozdrawiamy,

Urszula i Andrzej Omylińscy