Patriotycznie na szlaku z PTTK

11.11.2018

W dniu 11 listopada 2018 członkowie Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku–Białej uroczyście świętowali w górach 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Turyści z poszczególnych Kół i Klubów Oddziału (Środowiskowego, Senior, Grodzkiego, Befama, Okrzyn), pod opieką przewodników z Młodzieżowego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego przeszli z biało-czerwonymi emblematami i flagami z Bielska-Białej przez wierzchołek Szyndzielni na szczyt Klimczoka, gdzie o godzinie 12.00 uroczyście odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Nad biało-czerwoną grupą turystów dumnie powiewały flagi państwowe oraz PTTK. Uczestnikom spotkania wręczono 182 okolicznościowe plakietki. Spotkanie zakończyło się obok schroniska Klimczok, gdzie przy ognisku śpiewano patriotyczne piosenki wspólnie z innymi turystami.

Organizatorzy imprezy (Zarząd Oddziału oraz Młodzieżowy Klub Krajoznawczo-Turystyczny) bardzo dziękują uczestnikom za liczny udział, stanowiący piękny wyraz jedności Polaków. Należy zwrócić uwagę, że ten uroczysty dzień wiele osób postanowiło spędzić w Beskidach, z dumą niosąc biało-czerwone emblematy. Pamiętajmy, że chodząc po górach jesteśmy wielką rodziną – pozdrawiajmy się nawzajem z uśmiechem , bądźmy dla siebie uprzejmi i pomocni.