XI ZŁAZ TURYSTÓW ODDZIAŁU PTTK „PODBESKIDZIE” GÓR – SZCZYTY 2024

ODDZIAŁ PTTK „PODBESKIDZIE” W BIELSKU-BIAŁEJ

ZAPRASZA

ZAPRASZA NA
XI ZŁAZ TURYSTÓW ODDZIAŁU PTTK „PODBESKIDZIE”

GÓR – SZCZYTY 2024

JURA KRAKOWSKO- CZĘSTOCHOWSKA

28.09.2024

REGULAMIN XI ZŁAZU „GÓR-SZCZYTY 2024”

• Zarząd Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej,
  • Koło Grodzkie PTTK im. T. Wróbla w Bielsku-Białej

KOMITET ORGANIZACYJNY

Marek Czader  –  Komandor Złazu
Andrzej Kucia  – V-ce Komandor Złazu
Władysława Okrzesik – przewodnik
Krystyna Dunat – przewodnik
Waldemar Maniecki – kierownik mety

Adres kierownictwa Złazu:
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej, Wzgórze 9, 43 – 300 Bielsko-Biała tel. 33 812 24 00, e-mail pttkbielsko@wp.pl

CELE ZŁAZ

• poznanie i popularyzacja walorów turystyczno-krajoznawczych Jury Krakowsko- Częstochowskiej
  • integracja członków Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej

TERMIN I META ZŁAZU

Termin:  28.09.2024 r.  (sobota)
Meta:    Ośrodek Rekreacyjny „Leśny Zakątek” Jaroszowiec ul. Kolejowa 15a

TRASY ZŁAZU

• Rabsztyn (ruiny zamku) – Januszkowa Góra /szlak czerwony / Rezerwat Pazurek – Jaroszowiec Leśny Zakątek – czas przejścia: ok. 3.30 – 4.00 godz.
  • Ruiny Zamku Bydlin Golczowice – Ostra Góra – Stołowa Góra – Jaroszowiec Leśny Zakątek / szlak czerwony/ – czas przejścia ok. 4.00 – 4.30 godz.

UCZESTNICTWO W ZŁAZIE

• W Złazie mogą wziąć udział członkowie Oddziału PTTK ”PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej z aktualnie opłacanymi składkami,
  • Małoletnich członków SKKT reprezentują opiekunowie i osoby pełnoletnie będące członkami SKKT – PTTK,
  • Każdy uczestnik musi posiadać legitymację PTTK z opłaconą składką członkowską za 2024 rok do wglądu,
  • Uczestnicy – członkowie PTTK są ubezpieczeni od NNW w ramach polisy Generalnej ZG PTTK.
  • Osoby nie będące członkami PTTK nie mogą brać udziału w Złazie w rozumieniu niniejszego regulaminu,
  • Od uczestników wymagany jest dobry stan zdrowia, znajomość Dekalogu Turysty, odpowiedni ubiór stosowny do prognozowanych warunków atmosferycznych.
  • Koła i Kluby Oddziału do udziału w Złazie zgłaszają się drużynowo, a za drużynę odpowiedzialny jest wyznaczony kierownik drużyny (wskazane jest aby kierownikiem drużyny była osoba posiadająca uprawnienia kadry programowej PTTK tj. Przodownik Turystyki Kwalifikowanej, Instruktorzy czy Przewodnicy Turystyczni).
  • Turyści indywidualni – członkowie Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” proszeni są o dopisanie się do drużyn z Kół i Klubów Oddziału przy zapisach.
  • Wszystkich uczestników Złazu obowiązuje przestrzeganie niniejszego regulaminu oraz zasad etyki turystycznej i ochrony przyrody.

ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W ZŁAZIE

Zgłoszenia uczestnictwa w Złazie dokonują przedstawiciele Zarządu Koła/Klubu  w nieprzekraczalnym  terminie do 13 września 2024 r. Opłaty od uczestników przyjmują przedstawiciele Zarządu Koła/Klubu i dokonują zgłoszenia grupy poprzez wypełnienie Karty Zgłoszenia (druk w załączeniu) i złożenie jej w biurze Oddziału PTTK  „PODBESKIDZIE”  Wzgórze 9, 43 – 300 Bielsko-Biała w godzinach urzędowania biura lub przesłanie pocztą elektroniczną na adres e-mail: poczta@bielsko.pttk.pl.  Zebrane wpisowe należy  wpłacić na konto: ING Bank Śląski O/Bielsko-Biała 74 1050 1070 1000 0001 0004 1961 lub osobiście w Biurze Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej, ul. Wzgórze 9.

KOSZTY UCZESTNICTWA

Opłata za udział w Złazie wynosi 90,00 zł dla wszystkich uczestników Złazu.
Cena obejmuje: transport, obsługę przewodnicką, upominek, okolicznościową pieczątkę, ciepły posiłek na mecie, udział w konkursie sprawnościowym z nagrodami, organizację imprezy.

UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA DO 115 OSÓB.

PRZEBIEG ZŁAZU

Odjazd  autokarów: zatoka autobusowa przy Bielskim Centrum Kultury przy ul. Słowackiego     godz. 6.30 –  na trasy 1, 2

• 12.00 – 13.00 – rejestracja uczestników Złazu  i ciepły posiłek
  • 13.30 – konkursy /sprawnościowe z nagrodami/.
  • 13.00 – 15.30 – wspólne biesiadowanie
  • 15.30 – podsumowanie Złazu
  • 16.00 – odjazd autokarów do Bielska Białej.

UWAGI KOŃCOWE

• w przypadku złych warunków atmosferycznych Kierownictwo Złazu zastrzega sobie prawo zmian w programie (dotyczy tras)
  • wyżywienie na trasach uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie
  • w razie braku miejsca na wybraną trasę uczestnicy ostatniej zgłaszającej się drużyny mogą zostać podzieleni na pozostałe trasy w miarę wolnych miejsc,
  • ostatnia zgłaszająca się drużyna otrzymuje tylko taką ilość miejsc, jaka jest dostępna w autokarach,
  • prawo interpretacji niniejszego Regulaminu jest zastrzeżone dla organizatora Złazu
  • obowiązuje kolejność zgłoszeń na Złaz.
  • Ilość miejsc ograniczona do 115 osób.

„IMPREZA NA ZASADZIE SAMOORGANIZACJI”

Powyższy regulamin można pobrać tu: REGULAMIN ZłAZU