Mikołajki 2015

Mikołajki w górskich plenerach

W piękny sobotni dzień 5 grudnia, dzieci i młodzież wzięły udział w turystycznych „Mikołajkach 2015”, które tradycyjnie odbyły się w podziale na dwie grupy – młodsze dzieci z opiekunami spotkały się w Chacie na Groniu w Mesznej, natomiast młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na Koziej Górze.
Choinki rosnące wokół Chaty na Groniu zostały pomysłowo przystrojone ozdobami wykonanymi własnoręcznie z owoców, warzyw czy ziaren zbóż, które podczas zimy będą pokarmem dla dzikich zwierząt. Przy okazji wykonywania ozdób w szkołach, dzieci uczyły się w jaki sposób i jakim pożywieniem należy dokarmiać zwierzęta zimą. Wszystkie udekorowane drzewka wzięły udział w konkursie, w którym zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Kalnej. Specjalne wyróżnienia otrzymały: Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalny nr 1 z Bielska-Białej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny z Mesznej. Nie brakowało także Mikołaja rozdającego słodycze i nagrody w konkursach.

Również na Koziej Górze młodzież nie narzekała na brak atrakcji. Oprócz ogniska organizatorzy przygotowali wiele konkursów z nagrodami oraz sprawnościowe wyzwania dla poszczególnych grup – m.in. kalambury turystyczne, rozpoznawanie tropów zwierząt, konkurs wiedzy o Beskidzie Śląskim. Zmagania zakończyły się zwycięstwem Gimnazjum nr 6 z Bielska-Białej w kategorii gimnazjów oraz Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych z Bielska-Białej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.


W imprezie uczestniczyło łącznie ponad 500 osób z 11 gimnazjów i 12 szkół podstawowych, a także po raz pierwszy grupa przedszkolaków wraz z rodzicami i opiekunami. Tegoroczną edycję Mikołajek można więc uznać za udaną oraz już teraz zaprosić do wspólnej zabawy za rok…
Organizatorzy: Komisja ds. Młodzieży Oddziału PTTK w Bielsku-Białej i SKKT PTTK Trzycatek LO K.K. Baczyńskiego w Kozach.

This entry was posted in Biuletyn "Ze Wzgórza". Bookmark the permalink.

Comments are closed.