XVI Czeski Zimowy Zlot Turystów i LII Słowacki Zimowy Zlot Turystów,

02.06.2019

 

 I N F O R M A C J A

o uczestnictwie turystów z Polski w imprezie: XVI Czeskim Zimowym Zlocie Turystów i LII  Słowackim Zimowym Zlocie Turystów, spotkania TOM

         Na zaproszenie Klubu Czeskich Turystów Horal Usti nad Orlicą w dniach 14 – 17. 02.2019  w XVI Czeskim Zimowym Zlocie Turystów uczestniczyła grupa turystów z Polski reprezentująca Oddziałową  Komisję Turystyki Narciarskiej  Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej – 4 osoby i Oddział PTTK „Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku – 5 osób (zimowy biwak). Główną bazą zlotu było miasto Police  n/Metuji, natomiast trasy narciarskie i piesze organizatorzy przygotowali w paśmie Gór Stołowych (Broumovske steny i okolice). Każdego dnia  imprezy odbywały się po trzy trasy narciarskie i cztery   piesze. W piątek 15.02.2019 odbyło się pierwsze nocne przejście trasy pośród tworów skalnych w rezerwatach „Koči skaly” i „Ostaš”. Organizatorzy na czas trwania imprezy przygotowali dla uczestników również bardzo bogaty program imprez kulturalnych odbywających się w mieście w godzinach popołudniowych. (muzeum historii Polic n/Metuji, muzeum zabawek i modeli wykonanych z papieru, muzeum „MERKUR”- konstrukcje słynnych obiektów na świecie wykonanych z elementów metalowych).

         Na trasach podczas trwania XVI CZZT-2019 odbywał się równolegle  LII Słowacki Zimowy Zlot Turystów i TOM. Stąd ogółem w imprezie uczestniczyło  – 918 osób, w tym: 49 osób na pobycie  jednodniowym i 33 osoby na biwaku zimowym. Dla miłośników krajoznawstwa zorganizowano  dwie wycieczki autokarowe do Broumova (zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego) i do Polski (wejście na Szczeliniec i nawiedzenie sanktuarium MB w Wambierzycach).

Warunki śniegowe dopisał, stąd program sportowy narciarski przebiegł bez zakłóceń. Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się 16.02.2019 w godzinach wieczornych, podczas którego „paliczek sztafetowy” przekazany został dla kolejnych organizatorów  w Czeskiej Lipie. Podczas zakończenia imprezy Rada Główna KČT wręczyła działaczom organizacyjne wyróżnienia. Za współpracę  na rzecz rozwoju turystyki między KČT/PTTK wyróżnienie „Čestny odznak KČT” (Honorową Odznakę KČT) otrzymał  Edmund Brzozowski. Wyróżnienia wręczali: Prezes KČT Vratislav CHVATAL i Przewodniczący Sekcji Narciarskiej KČT Otakar BOURA.

Do zobaczenia na XVII CZZT-2021 w Czeskiej Lipie. 

This entry was posted in Biuletyn "Ze Wzgórza". Bookmark the permalink.

Comments are closed.