Poznaj Zwierza Nietoperza

Dzień dobry

Przesyłam informację o nocnych warsztatach z nietoperzem, wyprawach do jaskiń oraz Międzynarodowej Nocy Nietoperzy.

Poznaj Zwierza Nietoperza

      Nietoperze to jedyne ssaki zdolne to aktywnego lotu. Od zawsze budziły one w ludziach lęk i ciekawość. W gminie Brenna żyje, aż 18 gatunków nietoperzy. Jednym z ich ulubionych miejsc, jest strych Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej. To właśnie tam w 2014r. powstało Obserwatorium Nietoperzy a same nietoperze pojawiły się w tym miejscu znacznie wcześniej. Nietoperze zamieszkują także strych i poddasze Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich  oraz  okolice Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków (zabytkowy park i stara gorzelnia).                 

      W ramach projektu:  “Poznaj Zwierza Nietoperza – mieszkańca gminy Brenna” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. zapraszamy do udziału w Nocnych Warsztatach z Nietoperzem, Wyprawach do tajemniczego świata jaskiń. A 29 sierpnia 2020r. w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków odbędzie Międzynarodowa Noc Nietoperzy. W programie tego wydarzenia zaplanowano konferencje przybliżającą niezwykły świat tych skrzydlatych ssaków oraz obserwacje nocnych lotów nietoperzy w Parku Kossaków. Nocne Warsztaty z Nietoperzem to pokazanie życia nietoperzy w kilku miejscach w gminie Brenna. Po zmroku za pomocą detektorów ultradźwiękowych będziemy nasłuchiwać te nocne ssaki i spróbujemy rozpoznać przynależność nadlatującego nietoperza do konkretnego gatunku. Nocne Warsztaty z Nietoperzem odbędą się przy Obserwatorium Nietoperzy, Kościele pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich oraz w Parku Kossaków.
      Aby przybliżyć zimowe kryjówki nietoperzy serdecznie zapraszamy na Wyprawy do tajemniczego świata jaskiń. Podczas wycieczki górskiej zaplanowano zwiedzanie jaskini w Trzech Kopcach oraz prelekcje w Obserwatorium Nietoperzy. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 33 8586 971.

Pozdrawiam
Marzena Bochnak

This entry was posted in Inne imprezy. Bookmark the permalink.

Comments are closed.