Poznaj Zwierza Nietoperza

Dzień dobry

Przesyłam informację o nocnych warsztatach z nietoperzem, wyprawach do jaskiń oraz Międzynarodowej Nocy Nietoperzy.

Poznaj Zwierza Nietoperza

Nietoperze to jedyne ssaki zdolne to aktywnego lotu. Od zawsze budziły one w ludziach lęk i ciekawość. W gminie Brenna żyje, aż 18 gatunków nietoperzy. Jednym z ich ulubionych miejsc, jest strych Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej. To właśnie tam w 2014r. powstało Obserwatorium Nietoperzy a same nietoperze pojawiły się w tym miejscu znacznie wcześniej. Nietoperze zamieszkują także strych i poddasze Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich  oraz  okolice Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków (zabytkowy park i stara gorzelnia).

W ramach projektu:  “Poznaj Zwierza Nietoperza – mieszkańca gminy Brenna” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zapraszamy do udziału w Nocnych Warsztatach z Nietoperzem, Wyprawach do tajemniczego świata jaskiń.   Nocne Warsztaty z Nietoperzem to pokazanie życia nietoperzy w kilku miejscach w gminie Brenna. Po zmroku za pomocą detektorów ultradźwiękowych będziemy nasłuchiwać te nocne ssaki i spróbujemy rozpoznać przynależność nadlatującego nietoperza do konkretnego gatunku. Nocne Warsztaty z Nietoperzem odbędą się przy Obserwatorium Nietoperzy, Kościele pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich oraz w Parku Kossaków.
Aby przybliżyć zimowe kryjówki nietoperzy serdecznie zapraszamy na Wyprawy do tajemniczego świata jaskiń. Podczas wycieczki górskiej zaplanowano zwiedzanie jaskini w Trzech Kopcach oraz prelekcje w Obserwatorium Nietoperzy. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 33 8586 971.

Pozdrawiam
Marzena Bochnak

Uwaga: Obserwatorium czynne od maja do września.

This entry was posted in Inne imprezy. Bookmark the permalink.

Comments are closed.