Komisja Krajoznawcza

Motto:
Przyroda, całe jej piękno, ba, świat cały są jak wielka otwarta księga, która jednak nie ma wartości dla kogoś, kto nie umie czytać (Carlo Goldoni, 1707 – 1793, pisarz wenecki)

1. Komisja Krajoznawcza powołana na nową kadencję 2017 – 2020 będzie pracowała w składzie:

1. Marek Czader
  2. Kazimierz Czyż
  3. Janina Dyrda
  4. Jan Graff
  5. Kazimierz Honkisz
  6. Jerzy Jurczak
  7. Janusz Stwora
  8. Katarzyna Sylwestrzak

2. postanowiono aby do czasu zwołania kolejnego zebrania, Komisją kierował stary zarząd :  przewodniczący Janusz Stwora, wiceprzewodniczący Jan Graff, sekretarz Katarzyna Sylwestrzak.

Równocześnie ustalono że skład osobowy Zespołu ds. weryfikacji odznak krajoznawczych pozostaje bez zmian.

3. Posiedzenia Komisji odbędą się w godz. 16.15 – 18.15, w lokalu Oddziału PTTK Bielsko – Biała
ul. Wzgórze 9 w dniach: 18.02; 17.03; 21.04; 19.05; 16.06; 15.09;20.10; 17.11; 15.12;
/Uwaga – ze względów organizacyjnych możliwe są zmiany terminu/

4. Komisja działa zgodnie z regulaminem opracowanym wg ustaleń Statutu Oddziału /art.29,
pkt 3/; jest jednostką doradczą Zarządu w dziedzinie krajoznawstwa. Służy również
informacjami dotyczącymi wszystkich dziedzin krajoznawstwa oraz pomocą przy
opracowaniu programów wycieczek krajoznawczych.

5. Przy komisji Krajoznawczej działa Zespół ds. weryfikacji Regionalnej Odznaki Krajoznawczej
/ROK/ w wersji ogólnopolskiej w składzie: Jan Graff – kierownik zespołu, oraz członkowie:
Lucyna Bardel i Jerzy Jurczak. Członkowie w/w zespołu służą również pomocą osobom
zdobywającym Odznakę Krajoznawczą Polski i Regionu, a także zdobywającym inne odznaki
o wartościach krajoznawczych.

6. Komisja służy również informacjami dotyczącymi fotografii krajoznawczej a także
kolekcjonerstwa krajoznawczego – będącego ważnym elementem tworzenia własnych
pamiątkowych zbiorów krajoznawczych.

Pomysł czytelniczego postanowienia krajoznawczego na rok 2019 – wart grzechu 🙂
zachęcam gorąco do czerpania garściami i szperania w naszych księgozbiorach, ale też antykwariatach, księgarniach czy „wzajemnych giełdach dobrej literatury krajoznawczej”

Pozdrawiam,
Wiesław Stachura