BIESZCZADY AKTYWNIE

BIESZCZADY AKTYWNIE

02 – 05.09.2021

Ramowy program:

02.09 przejazd na trasie Bielsko-Biała – Sanok. Zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Przejazd do Zatwarnicy, zakwaterowanie i obiadokolacja w Ośrodku Wypoczynkowym. Nocleg Hotel Zatwarnica.
Możliwość wieczornego przejścia ścieżką przyrodniczo – historyczną „Hylaty“, która prowadzi na Dwernik-Kamień (1004 m n.p.m.) przez wodospad na Hylatym. Ma formę pętli, co pozwala nie wracać tą samą trasą. Konieczne czołówki.

03.09 – 04.09 wyjścia w Bieszczady,
05.09 wyjście w Bieszczady i powrót do Bielska- Białej.

Planowane:

– gniazdo Tarnicy: Wołosate, Tarnica, Kopa Bukowska, Halicz, Rozsypaniec, Przełęcz Bukowska, Wołosate około 7 godzin
– przejście szlakiem granicznym: Wetlina, Rabia Skała, Krzemieniec, Wielka Rawka, Ustrzyki Górne około 10 godzin.
– Przełęcz Wyżniańska, Mała Rawka, Dział, Wetlina około 4:30 godzin

W przypadku niekorzystnych warunków terenowych i atmosferycznych program przejść może ulec zmianie.

Wyjazd: 02.09 godz. 5:30 parking BCK  przy ul. Słowackiego 27,

powrót 05.09 w godzinach wieczornych.

Noclegi i wyżywienie: Ośrodek Wypoczynkowy Zatwarnica, pokoje 2 osobowe typu „studio”, z łazienką na 2 pokoje (https://www.zatwarnica.bieszczady.pl/).

Wpłata na udział w wycieczce: 500,00 zł – członkowie PTTK ze składką członkowską za 2021, obejmuje: transport, parkingi, przewodnik, ubezpieczenie, 3 noclegi, 3 obiadokolacje, 3 śniadania. Wstępy do skansenu oraz na szlaki BPN uczestnicy pokrywają we własnym zakresie: na dzień 8,0 zł, ulgowy 4,0 zł. Skansen: 20 zł. normalny 15 zł. ulgowy

Zapisy wraz z przedpłatą w wysokości 250,00 zł do dnia 13.08.20, reszta do 27.08.20 w biurze Oddziału PTTK Bielsko-Biała, ul. Wzgórze 9 w godzinach pracy Biura.

przewodnik: Mirek Ostrowski 501-249-064