Afganistan. Góry, ludzie, wojna. Opowieść o zapomnianym Hindukuszu”.

Krzysztof Łapka i Klubokawiarnia Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2) zapraszają na spotkanie w cyklu „PODRÓŻNICZY ŻÓŁTY MŁYNEK” https://www.facebook.com/groups/1247827659038520:

4 października (wtorek) 2022 r. o godz. 19.00

Łukasz Kocewiak – „Afganistan, góry, ludzie, wojna”

Wstęp – 10 zł/os.

Spotkanie z Łukaszem Kocewiakiem, podróżnikiem i autorem książki „Afganistan. Góry, ludzie, wojna. Opowieść o zapomnianym Hindukuszu”. Książka ta, to fascynująca opowieść przygodowa, pełna humoru oraz szacunku do ludzi i miłości do gór http://afganistan.kocewiak.eu/.
Opowieść o kraju od dziesięcioleci targanym wojnami, zapomnianych górach, samotnym wejściu na najwyższy szczyt Afganistanu, narodzinach polskiego himalaizmu zimowego i zmaganiach afgańskich alpinistek.
W książce autor zabiera czytelnika do Korytarza Wachańskiego. Sprawdza, czy można wspinać się bezpiecznie w afgańskim Hindukuszu. Podąża śladami średniowiecznych kupców, mudżahedinów broniących dostępu do regionu przed talibami czy polskich alpinistów, którzy właśnie tu rozpoczynali epokę zimowej eksploracji gór najwyższych.
Był też świadkiem alpejskich zmagań młodej Hanify. Sprawdźmy, czy uda się pierwszej Afgance postawić stopę na Noszaku (7492 m) – najwyższym szczycie kraju jej ojców – oraz czy znajdzie się jeszcze miejsce na radość w państwie zajmującym niechlubne ostatnie miejsce w Światowym Rankingu Szczęścia.

Samodzielna wyprawa do Afganistaniu i solowe wejście na Noszak – filmik: https://www.youtube.com/watch?v=KCAUqYT-UhY&t=4s

Łukasz Kocewiak – podróżnik i himalaista. Autor nagrodzonej na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów „Mediatravel” książki górsko-podróżniczej „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika”. Organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Pamir, Hindukusz. Od ponad dziesięciu lat z pasją prowadzi bloga Kartka z Podróży. Wielokrotnie publikował na łamach czasopism o tematyce górskiej czy społeczno-kulturowej. Ceniony prelegent na festiwalach górskich i podróżniczych.
Doktor nauk ścisłych z zakresu energetyki odnawialnej. Autor lub współautor ponad stu publikacji naukowych. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przy zrównoważonym wdrażaniu energetyki odnawialnej.
Ciekawość świata i pasja do podróżowania, fotografii i gór łączą się w harmonijny sposób i pchają go konsekwentnie w stronę coraz to ciekawszych przedsięwzięć. Zrealizował między innymi takie projekty, jak wyprawa samochodem terenowym po Saharze i pustyni Gobi, 16 tys. km pociągiem przez Azje, wyprawa na Pik Lenina, Denali, Matterhorn, Aconcaguę, Noszak, Manaslu. Na cztery ostatnie szczyty wszedł samodzielnie w ramach projektu „8 Solo”.

Strony:
web: www.lukasz.kocewiak.eu
blog: www.kartkazpodrozy.pl
book: www.aconcagua.kocewiak.eu

Organizacja spotkań podróżniczych w ŻM – Krzysztof Łapka tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.

Gorąco zapraszam i polecam,
Krzysztof Łapka
Podróżniczy Żółty Młynek

https://www.facebook.com/groups/1247827659038520

tel. 513064196

This entry was posted in Prelekcje, prezentacje. Bookmark the permalink.

Comments are closed.