ZAMEK ŠTERNBERK – REŠOVSKE VODOPADY (Czechy)

Oddział  PTTK „Podbeskidzie”  w Bielsku-Białej,    Środowiskowe Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK

PENETRUJEMY JESENIKI – CZECHY
ZAMEK ŠTERNBERK
– REŠOVSKE VODOPADY
21.07.2018 R (sobota)

Program:

• Przejazd w rejon Niskiego Jesenika, najbardziej na południowy – wschód wysuniętą część Sudetów.
  • Zwiedzanie Zamku Šternberk z XIII Pierwotny gotycki zamek , przebudowany w stylu renesansowym.
  • Następnie przejazd w rejon Niskiego Jesenika i przejście trasą ok. 2 godziny w kierunku REŠOVSKICH WODOSPADÓW, których rejon objęty jest ochroną  jako  Narodowy Rezerwat Przyrody.  Rzeczka Huntava, w kanionowej dolinie tworzy kaskady i wodospady.

Zabrać ze sobą trochę jedzenia, bo będą kolejki.

Wpisowe na rzecz samoorganizacji wycieczki obejmuje: transport, parkingi, usługę przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW oraz organizację imprezy. Przy zapisach zawsze podajemy numer legitymacji PTTK

80 zł   –  członkowie PTTK   ze składką członkowską za  2018 (Ubezpieczenie w ramach Polisy Generalnej dla członków PTTK)

65 zł  –   dzieci i młodzież – członkowie PTTK
90 zł  –   niezrzeszeni w miarę wolnych miejsc  i  ubezpieczają się we własnym zakresie.

Zapisy telefoniczne bez wpłaty aktywne są 3 dni.
Dodatkowe opłaty na  150 KCz/os  bilety na zamek

wyjazd:    godz.        7.00       zatoka przy BCK, ul. Słowackiego  w Bielsku-Białej
powrót:   ok. godz.   20.00

Zapisy:    w biurze Oddziału  PTTK, Bielsko-Biała, ul. Wzgórze 9