Z wizytą u Kossaków w Górkach Wielkich

oraz Zarząd Środowiskowego Koła

zapraszają członków i sympatyków Oddziału
na wycieczkę krajoznawczą

Z wizytą u Kossaków  w Górkach Wielkich w 50 rocznicę śmierci  Zofii  Kossak Szczuckiej – Szatkowskiej
04. 02. 2018r. (niedziela)

Wyjazd   – 9.00 autokar lub bus (BCK ul. Słowackiego)

W 2018 roku obchodzimy 50 rocznicę śmierci Zofii Kossak – Szczuckiej – Szatkowskiej. Ciągle mamy za mało wiadomości na temat jej życia i bogatej działalności w trudnym okresie dla naszego narodu. Była córką Tadeusza Kossaka (brata bliźniaka Wojciecha Kossaka) i Anny Kiesielickiej – Kossakowej,  siostrą stryjeczną satyryczki Magdaleny Samozwaniec, poetki Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej i malarza Jerzego Kossaka oraz wnuczką Juliusza Kossaka.

Przewidywany program:

Zwiedzanie Skoczowa, gdzie w latach 1919 – 1935 pracował jako nauczyciel Gustaw Morcinek, a rok 2018 to 55 rocznica jego śmierci, z kościołem Św. Piotra i Pawła, następnie przejazd na cmentarz na grób Zofii Kossak, jej męża oraz dzieci do Górek Wielkich.

Następnie zwiedzanie Muzeum Zofii Kossak – Szatkowskiej w GórkachWielskich

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”

ognisko u Kossaków (zabieramy swoją kiełbasę, pieczywo i napoje), na organizację ogniska na miejscu przygotujemy 2 zł.

następnie przejazd do Brennej na spacer i deser.

Wyjazd   – 9.00 autokar lub bus (BCK ul. Słowackiego)

Zapisy  w biurze Oddziału w godzinach urzędowania do dnia 26.01.2018 roku.
Przy zapisach obowiązuje okazanie legitymacji PTTK
Zapisy zgłoszone telefonicznie bez wpłaty do 3 dni, zostają anulowane

Wpisowe na rzecz samoorganizacji wycieczki obejmuje: transport ( bus lub autokar), przewodnik na trasę, bilety wstępu oraz przewodnik w Muzeum.

60 zł  –  członkowie PTTK z opłaconą składką za 2017 rok.
65 zł  –  osoby towarzyszące i sympatycy PTTK

Ubezpieczenie: członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską za 2017 rok są ubezpieczeni w ramach polisy Generalnej  PTTK,

Osoby które nie są członkami  PTTK ubezpieczają się we własnym zakresie.

Małgorzata Lipińska oraz Lucyna Bardel