XXXI OGÓLNOPOLSKI RAJD SZLAKIEM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

TRASY RAJDU:

1. AUTOKAROWA, 2-dniowa
Zbiórka uczestników 07.10. br. o godz.10,00 na Dworcu Zachodnim PKP w Poznaniu. Trasa: Poznań, Pomnik Powstańców Wielkopolskich- Łagów (zamek, wiadukt)-Międzyrzecz (Muzeum) –Rokitno-Mierzyn (nocleg)-Międzychód- Sieraków –Lusowo (meta)- powrót na Dworzec PKP w Poznaniu, około godz. 15,00.
2. PIESZA, 2-dniowa
Start 07.10.br. o godz. 14,04 ze stacji PKP Palędzie ( poc. z Poznania godz.13,52 KW ) szlakiem żółtym i dalej do Lusowa ( nocleg w Ośrodku Val di Sole- domki 4-osobowe) km 8, w niedzielę trasa wokoło jez. Lusowskiego, km 8.
3. PIESZA, 1-dniowa
Start 08.10.br. o godz.8,11 Ogrody ul. Nowina, przejazd autobusem 812 (w ramach wpisowego) do Ceradza Kościelnego i dalej przez Lusówko, wzdłuż jez. Lusowskiego do mety w Lusowie, km 11.
4. PIESZA, 1-dniowa
Start 08.10. br. o godz. 7,24 ze stacji PKP Palędzie (poc. z Poznania godz.7,12 REG) szlakiem żółtym do Lusowa, km 12.
5. TRASY DOWOLNE: piesze, kolarskie, motorowe, autokarowe , szczególnie rowerzystom polecamy – Pierścień Wokół Poznania
UWAGA: uczestnicy wszystkich tras zwiedzają (w ramach wpisowego) Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Uczestnicy tras pieszych i dowolnych zostaną odwiezieni, po zamknięciu mety (w ramach wpisowego) autobusami do Poznania (Ogrody). Rajd zakończy się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gen. Dowbora-Muśnickiego w Lusowie. Wpisowe na wszystkie trasy jednodniowe wynosi 7 zł od osoby dorosłej, 6 zł dzieci i młodzież, grupy młodzieżowe powyżej 20 osób 5 zł od osoby. Na trasę autokarową 65 zł, na trasę pieszą 2-dniową 30 zł. Opiekunowie grup młodzieżowych powyżej 5 osób – wpisowego nie płacą.
INFORMACJE RAJDOWE:
O przyjęciu na rajd decyduje data wpłacenia wpisowego, na trasy 2-dniowe-kolejność zgłoszeń. W ramach wpisowego uczestnik otrzymuje: nocleg, przejazd autokarem, wszelkie wstępy, znaczek pamiątkowy, ciepły posiłek na mecie, możliwość uczestniczenia w konkursach sprawnościowych, w konkursie muzycznym oraz w konkursie wiedzy na temat:
Powstanie Wielkopolskie – na mecie rajdu (puchary, nagrody),opiekę przewodnicką i przodownicką na trasach rajdu.
Najliczniejsza drużyna otrzyma puchar za uczestnictwo, puchary otrzymają także wszystkie drużyny reprezentujące szkoły, które posiadają imię związane z Powstaniem.
Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą do dnia 30.09. br. listownie O/PTTK
Pracowników Kolejowych, 60-717 Poznań, ul. Kolejowa 23 lub e-mail: kudlaszyk@biuroinkasso.com kom.603429235 z jednoczesnym przekazaniem kwoty wpisowego na konto: Bank Millennium nr 93 1160 2202 0000 0000 5809 7765.
Przy zgłoszeniu należy podać: trasę, instytucję zgłaszającą, ilość uczestników, dane kierownika drużyny (telefon, e-mail) oraz rodzaj wpłaty. Potwierdzeń przyjęcia na rajd nie wysyłamy. Ubezpieczenia drużyny dokonują we własnym zakresie, członkowie PTTK są ubezpieczeni. Meta rajdu będzie czynna w niedzielę w godz.11:00 -13:30 w Ośrodku Val di Sole
Lusowo ul. Poznańska 10. Na mecie czynna będzie restauracja, punkt weryfikacji OTP oraz Kolejowej Odznaki Turystycznej.

Uwaga! Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” nie pośredniczy w przyjmowaniu zapisów na w/w Rajd. W tym celu należy zwrócić się bezpośrednio do organizatorów

INFORMACJE DODATKOWE:
Wszystkich do których ten afisz dotarł, prosimy o wydrukowanie go i przekazanie osobom zainteresowanym.
Szczególnie do uczestnictwa w rajdzie zapraszamy szkoły wszelkich typów, organizacje harcerskie, z terenu całego kraju a szczególnie z terenu Wielkopolski, mając na uwadze zbliżającą się w przyszłym roku rocznicę 100- lecia Powstania.
Szkoły i inne organizacje, które imieniem zwiane są z Powstaniem Wielkopolskim, zostaną wyróżnione pamiątkowymi pucharami.
Uczestnicy tras pieszych, 2- i 1-dniowych oraz tras dowolnych, zostaną odwiezieni do Poznania (na Ogrody) autobusami.
Odjazd autobusów z mety w Lusowie o godz. 13.44,  autobus kursowy 802, godz. 14.00 autobus turystyczny (przejazd w ramach wpisowego).
Szczegółowy program zwiedzania dla trasy autokarowej: zwiedzanie zacznie się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, dalej secesyjny wiadukt i zamek Joannitów w Łagowie (wejście na wieżę), Międzyrzecz – zamek, Muzeum Regionalne, Rokitno-Sanktuarium, przejazd na nocleg w Mierzynie w Ośrodku „Zacisze Brzozowe” ( w przypadku dobrej pogody i czasu- grzybobranie), w niedzielę zwiedzanie Międzychodu i jak czas pozwoli Sierakowa, przejazd do Lusowa, zwiedzanie (dla chętnych) Muzeum
Powstańców Wielkopolskich.
Rajd zakończy złożenie kwiatów pod jedynym w kraju, pomniku Gen. Dowbora- Muśnickiego w Lusowie, po czym nastąpi przejazd na Dworzec PKP w Poznaniu (przyjazd około godz.15,00).