VII ZŁAZ TURYSTÓW ODDZIAŁU PTTK „PODBESKIDZIE” GÓR – SZCZYTY 2020

POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE

ODDZIAŁ PTTK „PODBESKIDZIE” W BIELSKU-BIAŁEJ

Zaprasza członków PTTK na

VII ZŁAZ TURYSTÓW ODDZIAŁU PTTK „PODBESKIDZIE”

GÓR – SZCZYTY 2020 w Beskidzie Sądeckim

PREHYBA 27.09.2020 r.

TRASY ZŁAZU:
1.Rytro – Wielka Roztoka /szlak żółty/ – Przełęcz Żłobki /szlak czerwony/ – Radziejowa/1266 m./ – Wielka Przehyba/1191m./ – Przehyba/1175m./- schronisko PTTK, czas przejścia: ok. 5 godz.30min.
Powrót: /szlak niebieski/-  Wielka Przehyba – Wietrzne Dziury – Wielka Roztoka /Rytro/,  czas przejścia ok. 3 godz.
 Wyjazd autokarów:  godz. 4.30 z Bielska-Białej
 2.Szczawnica /szlak zielony/ – Kuni Wierch/982m./ – Czeremcha/1124m./ – Przehyba /1175m./ – schronisko PTTK, Czas przejścia: ok. 4 godz. 15 min.
Powrót: /szlak niebieski/ – Pieniążna/1079m./ –  Stary Wierch/750m./ – Szczawnica /Szlachtowa/, Czas przejścia ok. 2 godz.
Wyjazd autokaru: godz. 6.00 z Bielska- Białej
3.Trasa dowolna – bez dojazdu autokarami i na koszt własny

REGULAMIN II ZŁAZU „GÓR SZCZYTY-2020”

ORGANIZATORZY:

• Zarząd Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej,
  • Koło „Okrzyn”KIEROWNICTWO ZŁAZU

Marek Czader – Prezes Zarządu Oddziału

Piotr Michalski        –  Komandor Złazu  / Prezes Koła „Okrzyn”/
Michał Hyla             –  Koordynator tras
Horak Teresa            –  Kierownik mety

Adres kierownictwa Złazu:

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej, Wzgórze 9 43 – 300 Bielsko-Biała Tel. 33 812 24 00

www.bielsko.pttk.pl

CELE  ZŁAZU:

• Uczczenie 90-lecia Oddziału PTT – PTTK „PODBESKIDZIE”
  • poznanie i popularyzacja walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidu Sądeckiego
  • propagowanie zasobów przyrodniczych na trasach turystycznych
  • integracja członków Oddziału PTTK „PODBESKIDZIE”

TERMIN  I  META ZŁAZU:

Termin:  27.09.2020r.  (niedziela)
Meta:   Schronisko PTTK na Przehybie w Beskidzie Sądeckim

UCZESTNICTWO W ZŁAZIE:

• W Złazie mogą wziąć udział: członkowie PTTK Oddziału ”PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej, członkowie zaprzyjaźnionych z Oddziałem innych Kół i Klubów PTTK.
  • Małoletnich członków SKKT reprezentują opiekunowie i osoby pełnoletnie będące członkami SKKT –PTTK.
  • Każdy uczestnik powinien posiadać legitymację PTTK z aktualnie opłaconymi składkami.
  • Uczestnicy – członkowie PTTK są ubezpieczeni od NNW w ramach polisy Generalnej ZG PTTK.
  • Osoby bez wpłaty wpisowego nie są uczestnikami Złazu w rozumieniu niniejszego regulaminu.
  • Od uczestników wymagany jest dobry stan zdrowia, znajomość Dekalogu Turysty, odpowiedni ubiór stosowny do prognozowanych warunków atmosferycznych.
  • Organizator prosi każdego uczestnika o zabranie osobistej apteczki pierwszej pomocy m.in. środków opatrunkowych.
  • Koła i Kluby Oddziału udział z Złazie zgłaszają drużynowo, a za drużynę odpowiedzialny jest wyznaczony kierownik drużyny (wskazane jest aby kierownikiem drużyny była osoba posiadająca uprawnienia kadry programowej PTTK tj. Przodownik Turystyki Kwalifikowanej, Instruktorzy czy Przewodnicy Turystyczni).
  • Turyści indywidualni – członkowie PTTK będą dołączeni do drużyn z Kół i Klubów Oddziału.
  • Wszystkich uczestników Złazu obowiązuje przestrzeganie niniejszego regulaminu oraz zasad etyki turystycznej i ochrony przyrody.

ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W ZŁAZIE:

Zgłoszenia uczestnictwa w Złazie oraz wpłaty za udział należy dokonać w Biurze Oddziału  lub przelewem w terminie do 23 września 2020r.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej, Wzgórze 9 43 – 300 Bielsko-Biała

Nr konta bankowego: 74 1050 1070 1000 0001 0004 1961
ING Bank Śląski Oddział w Bielsku-Białej

KOSZTY UCZESTNICTWA:

Opłata za udział w Złazie wynosi 25 zł dla wszystkich uczestników Złazu. Cena obejmuje: autokar, ciepły posiłek na mecie, organizację imprezy.

PRZEBIEG ZŁAZU:

Odjazd  autokarów: zatoka Bus przy BCK /ul. Słowackiego/

4.30 –  na trasę  1.
6.00 –  na trasę  2.

• 00 – 14.30 – rejestracja uczestników Złazu  i ciepły posiłek
  • 30 – konkursy /sprawnościowy, wiedzy turystycznej/.
  • 00 – wspólne biesiadowanie przy ognisku
  • 00 – podsumowanie Złazu