SZLAKIEM MARCINA LUTRA

Pragnę poinformować Szanowną Brać Przewodnicką oraz wszystkie zainteresowane
osoby, że jeszcze są wolne miejsca
na wycieczkę Szlakiem Marcina Lutra w dniach 10-12.11.2017.
Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam. Prowadzimy zapisy (telefonicznie 71 360 86 38, 608 731 339 lub mailowo biuro@wycieczki-wroclaw.eu) jeszcze do końca lipca lub do wyczerpania miejsc.
Program wycieczki:

Biuro Turystyczne „SOBÓTKA” zaprasza na wycieczkę

SZLAKIEM MARCINA LUTRA

10-12.11.2017

Dzień 1:

Wyjazd z Wrocławia we wczesnych godzinach rannych (5.00). Przejazd do Nimbschen  w pobliżu miejscowości Grimma, gdzie zobaczymy ruiny dawnego klasztoru cysterek Marienthron, w którym żyła jako zakonnica i stamtąd zbiegła Katharina von Bora – późniejsza żona M. Lutra. Następnie przejazd do Witttenbergi – kolebki reformacji. To właśnie tu, na drzwiach Kościoła Zamkowego w dniu 31 października 1517 roku ks. dr Marcin Luter, zakonnik augustiański i wykładowca miejscowego uniwersytetu, przybił swoje 95 tez sprzeciwiających się handlowi odpustami. Oprócz Kościoła Zamkowego (w jego wnętrzu pochowani są Luter oraz Filip Melanchton – jego współpracownik i długoletni przyjaciel) zobaczymy także Kościół Mariacki ze słynnym „ołtarzem reformacyjnym” z obrazem Lucasa Cranacha. Zwiedzimy jeszcze Dom Lutra, który od marca tego roku jest ponownie udostępniony zwiedzającym po kilkumiesięcznym remoncie oraz najnowszą atrakcję miasta – Panoramę Reformacji, udostępnioną do zwiedzania jesienią 2016 roku a na koniec niezwykle oryginalny budynek gimnazjum imienia Lutra i Melanchtona, zaprojektowany przez słynnego wiedeńskiego architekta i plastyka Hundertwassera. Wieczór możemy spędzić na urokliwej Starówce w jednym z licznych lokali. Obiadokolacja i nocleg w miejscowym komfortowym i zadbanym schronisku młodzieżowym.

Dzień 2:

Po śniadaniu pojedziemy do Eisleben – miasta, w którym Luter urodził się i zmarł. Zwiedzimy dom urodzenia Lutra, dom jego śmierci, kościół św. Piotra i Pawła, w którym został ochrzczony oraz kościół św. Andrzeja, w którym Luter na kilka dni przed śmiercią wygłosił swoje ostatnie kazanie. Około południa pojedziemy do Eisenach, gdzie obejrzymy słynny średniowieczny zamek Wartburg z celą Lutra – reformator ukrywał się tu przez kilkanaście miesięcy i zajmował się tłumaczeniem Biblii na język niemiecki a potem zwiedzimy muzeum starych samochodów przy fabryce produkującej kultowe samochody Wartburg. Wczesnym wieczorem udamy się do przepięknej stolicy Turyngii Erfurtu – tam obiadokolacja i nocleg w schronisku młodzieżowym.

Dzień 3:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu spacer po starówce w Erfurcie: katedra NMP, kościół św. Seweryna, Most Kramarski i klasztor augustianów, w którym M. Luter przebywał w latach 1505-1511. Na koniec przejazd do Weimaru – miasta Lucasa Cranacha, Jana Sebastiana Bacha, Johanna Wolfganga Goethego, Fryderyka Schillera i Franciszka Liszta. Tam trochę czasu wolnego, który osoby chętne mogą przeznaczyć na zwiedzanie. Powrót do Wrocławia w późnych godzinach wieczornych (około 22.00).

Cena: 500 zł/os.

 W cenie zawarte są następujące świadczenia:
– przejazd komfortowym autokarem wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi,
– opieka pilota-przewodnika,
– 2 noclegi w schroniskach młodzieżowych w pokojach 2-7 osobowych z łazienkami,
– wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania,
– ubezpieczenie KL i NNW.

Dodatkowe opłaty:
– wstępy do zwiedzanych obiektów – 50 Є, płatne w autokarze.

WYCIECZKA ORGANIZOWANA JEST NON PROFIT !

Uwaga! Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” nie pośredniczy w zapisach na w/w wycieczkę. W tym celu należy zwrócić się bezpośrednio do organizatorów

This entry was posted in Wycieczki. Bookmark the permalink.

Comments are closed.