Słowacka Orawa krajoznawczo

Słowacka Orawa krajoznawczo
3.
05.2018

W programie  przejazd na trasie: Bielsko – Biała – Zuberec Brestova – przejazd do B-B.

Zwiedzanie: Tvrdošin (Twardoszyn)
– zabytkowy drewniany gotycki kościół rzymsko – katolicki p.w. Wszystkich Świętych z XIV w., przebudowany w XVII w., jeden z najpiękniejszych przykładów drewnianej architektury sakralnej na Słowacji, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
– zabytkowy murowany kościół rzymsko – katolicki z XVII w. p.w. Św. Trójcy.
– zabytkowy rynek z kamieniczkami z XIX w., zabytkowe domy, pomniki zasłużonych,
– Galeria malarska Marii Medveckej.

Podbiel:– rezerwat architektury drewnianej,
– pozostałości wielkiego pieca hutniczego.

Zuberec – Brestova:
– Muzeum oravskej dediny (Muzeum Wsi Orawskiej)

Skansen budownictwa orawskiego, gdzie na powierzchni 20 ha zgromadzono najcenniejsze obiekty, przeniesione z całej Orawy. Całość podzielono na 5 tematycznych części:

1. rynek dolnoorawski, 2. ulica górnoorawska, 3. góralskie zabudowy, 4. cmentarz, kościół,
  2. młyny.

Wpłata na udział w wycieczce (obejmuje transport, parkingi, przewodnik)

60,0 zł – członkowie PTTK ze składką członkowską za 2018 (ubezpieczenie w ramach POLISY GENERALNEJ dla członków PTTK)
65,0 zł – pozostali,  ubezpieczają się we własnym zakresie.

Bilety do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie: normalny 4,0 EURO, ulgowy 3,50 EURO.
Przy zapisach podajemy: PESEL, adres zamieszkania, członkowie PTTK okazują legitymacje z opłaconymi składkami.

wyjazd: godz. 7.00 z zatoki autobusowej przy BCK ul. Słowackiego
powrót: około godz. 20.00
Zapisy wraz z wpłatą do dnia 24.04.2018 w
biurze Oddziału PTTK, Bielsko -Biała, ul. Wzgórze 9.

przewodnik: Jan Nogaś