Słowacja: Mała Fatra – Wielki Krywań Fatrzański (1709 m)

Wycieczka dofinansowana przez Gminę Bielsko-Biała

Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” zaprasza na wycieczkę w Małą Fatrę – Wielki Krywań Fatrzański. (Veľký Kriváň) w dniu 8.07.2017

Program wycieczki:

Przejazd Bielsko-Biała – Dolina Vrátna

Dolina Vrátna

Wyjazd kolejką gondolową na przełęcz Snilovské sedlo (1490 m)

Dolina Vrátna – dolna stacja kolejki linowej

Przejście piesze na Krywań Fatrzański –

Veľký Kriváň (1709 m n. p.m.)

powrót na Snilovske sedlo (łączny czas 1.30 – 1.45 godz.)

Snilovské sedlo – na pierwszym planie Chleb

Dla chętnych dodatkowo przejście Snilovské sedlo – Chleb (1646 m) – Hromové (1636 m) – bufet pod Chlebom – Snilovské sedlo (czas przejścia ok. 2 godz.)
W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych tylko wyjście na Krywań i zjazd kolejką. W drodze powrotnej dłuższy postój w Żilinie i zwiedzanie miasta.

Ok. godz. 15.00 zjazd kolejką i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Bielska ok. godz. 19.00

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport). Dzieci powinny posiadać paszport lub tymczasowy dowód tożsamości. Legitymacja szkolna nie uprawnia do przekroczenia granicy.

Wpłata na udział w wycieczce:
Członkowie PTTK, mieszkańcy Bielska-Białej oraz dzieci i młodzież pod opieką dorosłych – 55 zł
Pozostali uczestnicy – 65 zł.
Rezerwacja telefoniczna bez dokonania wpłaty ważna tylko 3 dni.
Członkowie PTTK z opłaconymi składkami za rok 2017  ubezpieczeni są w ramach polisy grupowej, pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Walutą obowiązująca na Słowacji jest euro. Cennik kolejki linowej (zbierane w autokarze):
Bilet dwukierunkowy:  Dorośli – 11 €, seniorzy>60 lat – 9,50 €, dzieci 8 €
(ceny biletów mogą się nieznacznie różnić od podanych)

Wyjazd z zatoczki dla autokarów przy BCK przy ul. Słowackiego o godz. 7.00
Powrót do Bielska ok. godz. 19.00