SKARBIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

SKARBIEC    ŚWIĘTOKRZYSKI

07.07.2018 r.(sobota)

Ramowy program:

Przejazd do Opatowca. Spacer po miejscowości, gdzie znajduje się jedyny w swoim rodzaju pomnik Józefa Piłsudskiego, ruiny synagogi oraz kościół p.w. św. Jakuba Apostoła.

Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Nowym Korczynie. Miasteczko położone na wielkiej płaszczyźnie w miejscu, gdzie rzeka Nida łączy się z Wisłą.  Odwiedzimy Kościół św. Stanisława, Kościół św. Trójcy oraz centrum miasteczka.

Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Wiślicy. Bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny jest najważniejszym zabytkiem gotyckim Ponidzia.

Przed wyjazdem planowany obiad  w Zajeździe Kasztelańskim

Wpisowe na rzecz samoorganizacji wycieczki obejmuje: transport, parkingi, usługę pilota.

60 zł + 23 zł (obiad) – członkowie PTTK  ze składką członkowską za 2018 (ubezpieczeni w ramach polisy generalnej PTTK)
70 zł + 23 zł (obiad) – pozostali (ubezpieczają się we własnym zakresie)

Na sprawy organizacyjne proszę przygotować  po 15 zł / os – zbierane w autokarze

Przy podajemy: imię i nazwisko oraz okazujemy legitymację PTTK

Zapisy telefoniczne bez wpłaty aktywne są 3 dni.

wyjazd:    godz.        7.00       zatoka przy BCK, ul. Słowackiego  w Bielsku-Białej
powrót:   ok. godz.    20.00

Zapisy:    w biurze Oddziału  PTTK, Bielsko-Biała, ul. Wzgórze 9, tel 33 8122 400

przewodnik – pilot:       Lucyna Bardel – 693 556 035