Plan imprez na rok 2019

 

Plan imprez Oddziału PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej na rok 2019
Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” zastrzega sobie prawo dokonywania zmian terminów i tras wycieczek
Pobierz plan do wydruku: Plan imprez


 

Kwiecień

5022 – 23.06 s-n
Tarnów – Rzeszów – Łańcut – Leżajsk10615.12 n

lp.

data

trasa

   
Styczeń
 1   Kolędowanie i posiady w kołach i klubach
    Luty
 2 09.02 s Tatrzańska Świątynia Lodowa – Hrebienok – Wysokie Tatry Słowackie  (krajoznawcza)
   

Marzec

10 06.03  śr
 
11 08.03 pt
 Dzień Kobiet/DT i M operetka „Wesoła Wdówka” – Zabrze
12 09.03 s
 
13 10.03 n
 Beskid Makowski i Pasmo Babicy
14 16.03 s
Beskid Mały – Leskowiec 
15 17.03 n
 
16 21.03 czw  
15 23.03 s
Wiosenny Złaz „Poszukiwanie Wiosny”, Zwardoń (dojazd PKP)
15 24.03 n
 
15 27.03 śr
 
15 30.03 s
Słowacja: Jaskinia Demianowska, Vlkolinec
15 31.03 n
Dolina Chochołowska – szukanie krokusów
17 03.04 śr Dolina Bystrej – Zakopane – Kuźnice – Klasztor Albertynek – Zakopane – przeniesiono na 4.09
18 06-07.04 s
Chęciny – Jędrzejów – Szydłów – Kurozwęki
 19 07.04 n
 
20 08.04 śr
 
21 13.04 s
Dolina Kościeliska – przeniesiono na 13.10
22 14.04 n
Śladami judaizmu w Bielsku i Białej 
24 21.04 n  
 25  22.04 pn  
15 27.04 s
Zabytkowe obiekty Orawy i Podhala
15 28.04 s
Dzieje zamku bielskiego w oparciu o dotychczasowy materiał źródłowy
15 29.04 pn
 
15 30.04 wt
 
   

                                       Maj

26 01.05 śr
Tatry – Gęsia Szyja
15 02.05 czw
 
27 03. 05 pt
 Tatry Polskie – ścieżka nad reglami
28 04.05 s
 
29 05.05 n
 Tatry – Nosal
30 08.05 śr
Rudy Raciborskie, Racibórz – przeniesione na 3 lipca!
31 11.05 s
57. Złaz Górski Oddziału „WIOSNA 2019” – Hala Krupowa
32 12.05 n
Początki średniowiecznego miasta Bielska
34 15.05 śr
Słowacja: Turiec. Krajoznawczo-autokarowa. Zamek Streczno, Muzeum Wsi Słowackiej, zabytki miast Martin i Żilina 
35 18.05 s
 
36 19.05 n
Tatry Słowackie – Dolina Staroleśna i Zimnej Wody 
15 22.05 śr
 
15 25.05 s
Krynica – Nowy Sącz – Rabka
15 26.05 n
Próby rekonstrukcji pierwotnego osadnictwa na terenach grodziska w Bielsku
   

Czerwiec

37 01. 06 s
 Dzień Dziecka
38 02. 06 n
Babia Góra od Orawy 
39 05.06 śr
Kędzierzyn, rejs statkiem po Odrze, Gliwice – przeniesione na 19.06
40 08. 06 s
XIX Rajd Powiatowy – Ranczo Błatnia
41 09. 06 n
Początki osadnictwa w Bielsku-Białej
42 12.06 śr
 
44 15.06 s
 
45 16.06 n Siwy Wierch – Zuberec – przeł. Palenica Jałowiecka – Siwy Wierch – Chata pod Narużim – Jałowiec
39 19.06 śr
Kędzierzyn, rejs statkiem po Odrze, Gliwice – przeniesione z 05.06
51 23.06 n  Tatrzańskie dwutysięczniki – Otargańce
52 26.06 śr
Jura – Ojcowski Park Narodowy– przeniesione na 07.08
53 29.06 s
 Poznajemy góry sąsiadów – Wielki Jawornik – (Beskidy Morawsko-Śląskie)
54 30.06 n
Początki przemysłu w Bielsku-Białej
   

Lipiec

55 03.07 śr.
Rudy Raciborskie, Racibórz – przeniesione z 8.05
56 06-07.07 s-n
 Chęciny – Zamość – Lublin
57 07.07 n
 
58 13.07 s
Janosikove Diery – Słowacja, Mała Fatra
59 14.07 n
 Rozwój przemysłowy Bielska w XVIII w.
60 19-21.07 pt-n
 Sudety – Śnieżka
61 21.07 n
 
62 27.07 s
„Poznajemy góry sąsiadów” – Beskidy Morasko-śląskie – Ropica
63 28.07 n
Tatry – Dolina Mięguszowiecka (przeniesiona z 01.05)
   

Sierpień

64 03.08 s
 Małe Pieniny
65 04.08 n
Tatry – Dolina Strążyska
66 07.08 n
Jura – Ojcowski Park Narodowy (przeniesiona z 26.06)
67 09-11.08 pt-n Kotlina Kłodzka
68 10.08 s Poznajemy góry sąsiadów – Kozubova
69 17.08 s  Sulovske vrchy
70 18.08 n
Ciemnosmreczyński staw – Dolina Koprowa 
71 24.08 s  
72 25.08 s
Stary Smokowiec – Hrebieniok – Dom Śląski – Dolina Batyżowiecka – Osterwa – Popradske Pleso – Szczyrbskie Pleso
73 31.08 s
 
   

Wrzesień

74 04.09 n
Dolina Bystrej – Zakopane – Kuźnice – Klasztor Arbertynek, Pustelnia św. – schronisko PTTK (przeniesiona z 03.04)
75 06-08.09 pt-n
Beskid Niski
76 08.09 n  
77 11.09 cz
IV Złaz „Złota Jesień Seniora” – Chata na Groniu
 78 14.09 s
Krowiarki – Babia Góra – Zawoja Markowa
79 15.09 n
Gorce – Turbacz
80 20.09 pt
Główne obchody ŚDT
81 21.09. s
ŚDT – Złaz turystyczny, Korowód młodzieży w 100 lecie zorganizowanego krajoznawstwa w placówkach oświatowych
82 22.09 n
VI Złaz Gór-Szczyty
83 26-29.09 cz-n
Bieszczady (okolice Baligrodu)
84 29.09 n
Trzy Studniczki – Mały Krywań – Krywań – Pawłowy Grbiet – Jamske Pleso – Strbske Pleso 
   

Październik

85 4-6.10 pt-n  Wielkopolska
86 5.10 s
XVIII Powiatowy Rajd Brązowego Liścia – Porąbka
87 6.10 n
 Tatry – Dolina Suchej Wody Gąsienicowej – Hala Gąsienicowa – Czarny Staw
88 12.10 s
 
89 13.10 n
Dolina Kościeliska – przeniesiono z 13.04
90 19-20.10 s-n Pieniny Spiskie
91 20.10 n s  
92 26.10 s
 
   

Listopad

93 03.11 n
 
94 08.11 pt
 
95 09.11 s
 
96 10.11 n
 
97 11.11 pn
 
98 16.11 s
 
99 17.11 n
 
100 23.11 s
 
101 24.11 n
 
102 30.11 n
 
   

Grudzień

103 01.12. n
 
104 07.12 s
 Zimowy Złaz Młodzieży Choinka dla zwierząt – Mikołajki 2019
105 08.12 n
 
106 14.12 s
 

Uwaga! Wolne terminy będą zagospodarowywane na bieżąco w zależności od zainteresowania uczestników i możliwości Oddziału.

Dodaj komentarz