PENETRUJEMY JESENIKI – CZECHY PRADZIAD I DOLINA BIAŁEJ OPAWY

Oddział  PTTK „Podbeskidzie”  w Bielsku-Białej,  Środowiskowe Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK

PENETRUJEMY JESENIKI – CZECHY –  PRADZIAD (1492 m n.p.m.) I DOLINA BIAŁEJ OPAWY

27.05.2018 R (niedziela)

Program:

• Przejazd w rejon Jeseników, najbardziej na wschód wysuniętą część Sudetów.
  • Wyjazd skibusem lub autobusem rejsowym lokalnym (cena biletu ok. 30 – 50 Kč na parking pod Owczarnię, następnie przejście na najwyższe wzniesienie Jeseników
    PRADZIADA
  • Planowane są dwa warianty:
  • Wariant I. Zejście Doliną Białej Opawy do Karlowej Studanki  (trasa bardzo ciekawa i piękna, dobre buty i będzie super – czas przejścia ok. 1,5 godziny). Jest to  głęboka dolina o stromych ścianach, wcięta między zbocza Pradziada oraz Vysokej Holi przyjmuje na środkowym odcinku formę wąwozu o długości ok. 2,5 km wypreparowanego w gnejsowych skałach.  Płynący dnem potok Biała Opawa pokonuje tu różnicę wysokości ok. 400 metrów, tworząc szereg malowniczych kaskad.  Najwyższy wodospad tzw. Wielki Wodospad osiąga wysokość prawie 8 metrów i stanowi część kaskady o  łącznej wysokości 16,4 m i długości 40 m.
  • Wariant II. Zjazd skibusem lub autobusem rejsowym lokalnym (cena biletu 30 – 50 ) z parkingu pod Owczarnią do Karlowej Studanki.
  • Karlova Studanka – niewielkie malownicze uzdrowisko w samym centrum Wysokiego Jesenika. Jest to centrum turystyczne, uzdrowisko klimatyczne. Źródła wód mineralnych i najczystsze powietrze w europie Środkowej.

Zabrać ze sobą trochę jedzenia, bo będą kolejki.

Wpisowe na rzecz samoorganizacji wycieczki obejmuje: transport, parkingi, usługę przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW oraz organizację imprezy.

80 zł   – członkowie PTTK   ze składką członkowską za  2018 (Ubezpieczenie w ramach Polisy Generalnej dla członków PTTK)
65 zł  –   dzieci i młodzież – członkowie PTTK (członkowie SKKT- PTTK pod opieką opiekuna)
90 zł  –  pozostali – w tym dzieci i młodzież niezrzeszona  (ubezpieczają się we własnym zakresie.
Przy zapisach podajemy niezbędne dane do ubezpieczenia: PESEL , adres zamieszkania oraz okazujemy legitymację PTTK.
Zapisy do dnia 22.05.2018
Zapisy telefoniczne bez wpłaty aktywne są 3 dni.
Dodatkowe wpłaty. 50 kcz/os
wyjazd:    godz.        6.00       zatoka przy BCK, ul. Słowackiego  w Bielsku-Białej
powrót:   ok. godz.   20.00
Zapisy: