Młodzieżowy Złaz „Powitanie Wiosny 2017”

25.03.2017

Młodzieżowy Złaz „Powitanie Wiosny 2017”

W dniu 25 marca 2017 roku w Zwardoniu „Na Beskidku” wiosnę powitała grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Grupy dzieci i młodzieży zrzeszone w Szkolnych Kołach Krajoznawczo-Turystycznych PTTK z Bielska-Białej i Powiatu bielskiego dotarły na metę zgodnie z zaplanowanymi przez opiekunów trasami. Grupa SKKT-PTTK „PIONIER” z Mazańcowic pokonała ambitnie 3 godzinną trasę z Koniakowa przez Sołowy Wierch do Zwardonia. Przez cały czas dojazdu towarzyszył im autokar, co było dużym udogodnieniem organizacyjnym.
Pozostałe grupy dotarły do Zwardonia pociągiem, co sprawiło młodym turystom dużą atrakcję. Następnie pokonali trasę przejścia z dworca na metę. Grupa młodych turystów z SKKT-PTTK „Wielka Stopa” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Bielska-Białej zdobyli słynny „Rachowiec”. Każda z drużyn na metę przyniosła „Panią Wiosnę” wykonaną z ekologicznego materiału, będą one zdobić wnętrza Pensjonatu „Na Beskidku”. Na mecie każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek w postaci grillowanej kiełbaski i herbatkę.
Wszystkie grupy otrzymały dyplomy upamiętniające pobyt na wiosennym złazie, a każdy uczestnik słodką niespodziankę. Organizatorami Złazu były Panie Lucyna Bardel i Janina Dyrda, a dyplomy wykonała Pani Barbara Rojek – wicedyrektor ZSP w Mesznej.
Organizatorzy dziękują opiekunom którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie na kolejny już młodzieżowy wiosenny Złaz „Poszukiwanie Wiosny”.
Wszystkich uczestników, którzy dotarli na metę było 131 osób z szkolnych kół krajoznawczo-turystycznych.

SKKT-PTTK „Wielka Stopa” przy Szkole Podstawowej Nr 1 z Bielska-Białej – opiekunowie Teresa Mika, Małgosia Korzus oraz niezawodny Pan Piotr

SKKT-PTTK „Pionier” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mazańcowicach – opiekunowie Danuta Tyszecka, Małgorzata Jakubiec

SKKT-PTTK „Szkolne koło turystyki rowerowo pieszej” przy Szkole Podstawowej Nr 33 – opiekun Kamila Grzegorzek

SKKT-PTTK „Wędrowiec” przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Mesznej – opiekunowie Barbara Rojek, Ola Jaślanek, Krystyna Laszczak