KRAKÓW – ZWIERZYNIEC

zaprasza  na wycieczkę

KRAKÓW – ZWIERZYNIEC

06.08.2017 r.

Zwierzyniec – był w średniowieczu wsią należącą do zgromadzenia ss. Norbertanek, wzmiankowaną po raz pierwszy w dokumentach już w XII wieku. Na przestrzeni kolejnych stuleci zamieszkiwali go przede wszystkim murarze, wozacy i dorożkarze. Od Krakowa oddzielało go tzw. Półwsie – przedmieście zamieszkałe z kolei przez flisaków (z nimi wiąże się legenda o Lajkoniku), piaskarzy, drobnych kupców oraz urzędników niższej rangi. Chociaż już na naszych oczach znikały ze Zwierzyńca i Półwsia charakterystyczne, otoczone ogrodami i ogródkami niewielkie gospodarstwa i drewniane chaty, gdzieniegdzie przetrwały relikty dawnej, przeważnie drewnianej podmiejskiej zabudowy.

W programie wycieczki:

– kościół i klasztor ss. Norbertanek
– kościół Najświętszego Salwatora
– Kaplica św. Małgorzaty i Judyty
– Cmentarz Salwatorski
Czas wolny na spacer po Krakowie

Wpłata na udział w wycieczce  (obejmuje transport, parkingi, przewodnik miejscowy, pilot)

55 zł  – członkowie PTTK   ze składką członkowską za 2017 rok.
60 zł  – pozostali

Rezerwacja bez dokonania wpłaty jest  ważna tylko 3 dni.
Kolejność zapisów decyduje o  wyborze miejsc w autokarze

Zapisy wraz z wpłatą w biurze Oddziału  PTTK, Bielsko-Biała, ul. Wzgórze 9 do 02.08.2017r.

wyjazd:    godz.  8.00             zatoka autobusów przy BCK, ul. Słowackiego

pilot: Elżbieta Jagosz – 602 833 874