KIELCE Kadzielnia – KOZŁÓWKA Muzeum Zamojskich- LUBLIN – ZAMOŚĆ

19-20 Wrzesień 2020

1 dzień

Wyjazd z Bielska- Białej w godzinach porannych (6:00). Przejazd do Kielc. Jaskinie na Kadzielni – podziemna trasa turystyczna, rezerwat przyrody, amfiteatr.

Przejazd  do Kozłówki.

Zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich, we wsi Kozłówka.

Pałac zbudowany został w latach 1736–1742 przez wojewodę chełmińskiego Michała Bielińskiego, zaprojektowany przez włoskiego architekta Józefa II Fontanę.

Między latami 1799–1944 majątek należał do Zamoyskich. Pałac okres świetności przeżywał za czasów Konstantego Zamoyskiego, który w 1903 r. założył tu ordynację. Dokonując przebudowy rezydencji, hrabia pragnął z niej uczynić jedną z najbardziej monumentalnych i reprezentacyjnych siedzib magnackich.

Przejazd  do Lublina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Msza św. w kościele Dominikanów (relikwie św. Krzyża). Zwiedzanie Lublina Rynek Starego Miasta – Brama Trynitarska – Brama Krakowska – Pl. Wolności – Zamek.

Przejazd  do Zamościa -„perły renesansu”, miasta światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Rynek Wielki z kamieniczkami, Ratusz, Katedra, dawny pałac Zamoyskich, dawna Akademia  Zamojska, dawna Synagoga, fortyfikacje. Obiad w Zamościu. Powrót do Bielska- Białej w godzinach wieczornych (21:00).

Wpłata na udział w wycieczce:   280,00 zł – członkowie PTTK ze składką członkowską za 2020, cena obejmuje: transport, parkingi, przewodnika, ubezpieczenie, nocleg oraz obiadokolację i śniadanie.

Bilety we własnym zakresie:

Jaskinie w Kadzielni – normalny 14 zł. ulgowy 10 zł.

Muzeum Pałac Zamojskich – normalny 28 zł. ulgowy 14 zł.

Opracował: przewodnik Mirek Ostrowski