JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA – CZ. 2

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA CZ. 2

wycieczka piesza 06.05.2018 (niedziela)

Przewidywana trasa piesza:
Podlesice (Zagroda Edukacyjna, Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury)
Jaskinia Głęboka (oświetlona, długość 190 m, temp. +7oC), Rezerwat Góra Zborów (Krucze Skały, Kryształowa Dziura, Turnia nad Kaskadami, Wielbłąd, Sowa,…)

Góra Zborów – Skała „Wielbłąd”

Bobolice (zwiedzanie wnętrz zamku z połowy XIV wieku, odbudowanego w XXI w.)

Odbudowany zamek „Bobolice”

Mirowskie Skały (Klawiatura, Samotna, Trzy Siostry,…)

Skały Mirowskie

Mirów (ruiny zamku z XV w., obecnie w remoncie)

Ruiny zamku „Mirów”

Łącznie około 11 km oraz 150 metrów sumy podejść. Możliwość konsumpcji posiłku
w restauracji w Bobolicach lub Mirowie
(we własnym zakresie).

Wyjazd z Bielska-Białej (zatoka autobusowa przy BCK ul. Słowackiego 27) o godz. 7:00
Powrót do Bielska-Białej około godz. 19:00

Przewodnik-pilot: Tomasz Kudłacz  694-705-135

Zapisy i wpłaty w biurze Oddziału do dnia 26.04.2018. Rezerwacja telefoniczna bez wpłaty jest ważna tylko 3 dni. Przy zapisach prosimy o okazanie legitymacji PTTK. Kolejność zapisów decyduje o miejscu w busie/autokarze

Wpisowe na rzecz samoorganizacji wycieczki (transport, pilot-przewodnik):

60 zł – członkowie PTTK (dzieci i młodzież 50 zł) z opłaconą składką za 2018 rok (ubezpieczenie w ramach Polisy Generalnej dla członków PTTK)
70 zł – sympatycy PTTK (ubezpieczają się we własnym zakresie).

Bilety do zwiedzanych obiektów (jaskinia, rezerwat, zamek w Bobolicach) płatne we własnym zakresie (łącznie: 29 zł norm, 21 zł ulgowe).
W przypadku gdy wycieczka odbędzie się busem dopłata w busie  10 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zdjęcia:

Zdjęcie nr 2 (zamek Bobolice) – Jakub Hałun – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33495388

Zdjęcia 1, 3, 4 oraz obrazek wyróżniający – Stanisław Podżorski (zbiór prywatny, niepubl.)