III Złaz Turystów Oddziału PTTK „Podbeskidzie”,

III Złaz Turystów Oddziału PTTK „Podbeskidzie”, 17.09.2016

Siedemnasty września 2016 roku pogodowo nie zapowiadał się najlepiej. Prawdziwych turystów niekorzystne prognozy nie zniechęcają do pójścia w góry, zwłaszcza do uczestnictwa w III Złazie  Turystów Oddziału PTTK „Podbeskidzie”. Dwoma trasami, z Krzeszowa i z Rzyk, prowadzeni przez przewodników, wędrowali członkowie Oddziału PTTK „Podbeskidzie” z wszystkich Kół i Klubów do schroniska na Leskowcu w Beskidzie Małym. Powodem wybrania tego miejsca było podziwianie uroków tego pasma górskiego i, przypadające w 2017 roku, 85 – lecie działalności schroniska, noszące obecnie imię działacza turystycznego, Czesława Panczakiewicza.  Organizatorem tej kolejnej imprezy był Klub Turystyki Wysokogórskiej. Program, przygotowany przez Romka, Basię, Staszka, Adama, Jadzię i Darka, obejmował konkurs wiedzy turystycznej o Beskidzie Małym, konkurs strzelania do celu z pistoletu pneumatycznego, śpiewy solowe i grupowe przy akompaniamencie akordeonu. Wszyscy uczestnicy wzmacniali się pyszną grochówką przygotowana przez schronisko i rozgrzewali gorąca herbatą, bo okresowe opady trochę ochłodziły powietrze. A na deser wspaniałe ciasto z jagodami. Również wszyscy otrzymali kolorowe dyplomy uczestnictwa i drobny upominek, a laureaci konkursów cenne nagrody, wręczane przez koleżankę prezes Oddziału  i prezesa KTW. Dyplomami za udostępnienie schroniska na Złaz i za całokształt współpracy z Oddziałem PTTK „Podbeskidzie” otrzymali z rąk koleżanki prezes gospodarze schroniska państwo Lizak. 91 uczestników Złazu w doskonałych humorach żegnało się ze schroniskiem i Beskidem Małym mając nadzieję, że spotkania integrujące członków Oddziału i sympatyków będą w przyszłości kontynuowane.