CZESKI RAJ, LIBERECDzień 1: Wyjazd z Wrocławia o godz. 6.00 (zbiórka przy ul. Dawida / róg Joannitów o godz. 5.45). Przejazd do Liberca. Wjazd kolejką linową na Jested – podziwianie widoków ze szczytu na miasto i okoliczne pasma górskie, pobyt w restauracji w unikalnym budynku wieży TV, zjazd kolejką lub zejście pieszo. Pobyt w centrum miasta – spacer: najstarsze zabytki miasta – tzw. Domki Waldsteinskie, wspaniały neorenesansowy Ratusz (wzorowany na wiedeńskim), przedwojenne dzielnice mieszkaniowe. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Libercu lub jednej z okolicznych miejscowości.


Dzień 2: Po śniadaniu przejazd do krainy zwanej Czeski Raj. Zwiedzanie Jičina – spacer po rynku z pałacem Wallensteina, przejście koło Bramy Valdickiej (ewentualne wejście na wieżę) i muzeum Rumcajsa (pracownia szewska), zabytkowa aleja lipowa prowadząca do miejscowości Valdice. Dla chętnych wejście na wzgórze Zebin (około 15-20 minut, najpiękniejszy punkt widokowy koło Jicina).

Dzień 2 ciąg dalszy. Spacer po rezerwacie skalnym Prachovske Skały (około 2 godz.), zwiedzanie zamku Trosky (unikalne ruiny na wzgórzu z zachowanymi dwiema wieżami, znane jako wizytówka Czeskiego Raju, wspaniały punkt widokowy na okolicę). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie i opuszczenie hotelu. Następnie dalsze zwiedzanie Czeskiego Raju: zamek Kost (największy w Czeskim Raju) lub zamek i pałac Frydlant (jedna z największych perełek architektonicznych w północnych Czechach). Zwiedzanie Bozkovskiej Dolomitowej Jaskini. Powrót do Wrocławia około godz. 20.00.
UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Cena:
500 zł/os. (dla 40 uczestników)
690 zł/os. (dla 20 uczestników)
Cena obejmuje
  • przejazd autokarem/busem wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi
  • 2 noclegi w hotelu w okolicach Liberca w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • 2 obiadokolacje i 2 śniadania
  • opiekę pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW
Dodatkowo płatne:
       –     wstępy – około 700 KC/os.
Proszę wszystkich chętnych o zapisywanie się do połowy listopada 2019 – jak poprzednio wypełniamy umowę-zgłoszenie (do pobrania w załączniku) i przesyłamy skan do BT SOBÓTKA oraz wpłacamy zaliczkę 150 zł na podany nr konta: Bank Spółdzielczy 91 1930 1376 2200 0271 5384 0001 lub przekazem albo w gotówce.
Załącznik: Umowa-karta zgłoszenia
Pozdrawiam serdecznie
Lech Laskowski
BIURO TURYSTYCZNE „SOBÓTKA”

tel. 71 36 08 638, kom. 608 731 339, http://www.wycieczki-wroclaw.eu/  adres e-mail: biuro@wycieczki-wroclaw.eu

Uwaga! Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” nie pośredniczy w zapisach na w/w wycieczkę. W tym celu należy zwrócić się bezpośrednio do organizatorów

 

This entry was posted in Wycieczki. Bookmark the permalink.

Comments are closed.